Пятница, 05.10.2024, 10:07 AM | Приветствую Вас Гость

Футбольный интернет клуб. Матчи и чемпионаты со своими интригами

Главная » 2015 » Август » 27 » Партизан победил БАТЭ из Борисова, но выбыл из Лиги Чемпионов (Партизан победио Бате Борисова, али без Лиге шампиона)
4:45 PM

БЕОГРАД – Фудбалери Партизана нису се пласирали у групну фазу Лиге шампиона, пошто су у баражу елиминисани од белоруске екипе БАТЕ Борисов.

Партизан је у реваншу на свом терену победио са 2:1, али је испао јер је у првом сусрету у Белорусији прошле недеље изгубио са 1:0.

Црно-бели ће играти у групној фази Лиге Европа. Жреб за то такмичење обавиће се у петак.

БАТЕ је повео голом Игора Сташевича у 25. минуту, Максим Жавнерчик је постигао аутогол у 74, а победу домаћину донео је Иван Шапоњић у 93.

Гости из Белорусије су много сигурније и агресивније ушли у меч, док су црно-бели били потпуно безидејни, нарочито на средини терена, ређали грешку за грешком и само је било питање времена када ће примити гол.

Прво је покушао Микаил Годрејчук са ивице шеснаестерца, али је шутирао поред гола, па се потом у 13. минуту у изгледној позицији нашао и Витали Родионов, али је грешку својих саиграча исправио голман Живко Живковић који је улетео у капитена гостију и спречио сигуран гол.

У ; 20. минуту још једну грешку одбране Партизана није казнио Гордејчук, који је са неколико метара шутирао главом преко гола.

Само пет минута касније БАТЕ је казнио све грешке Партизана.

Погрешили су црно-бели на средини терена, Николај Сигневич је добром лоптом кроз одбрану Партизана пронашао Гордејчука који је изашао сам испред Живковића. Голман Партизана је одбранио његов шут, али је на одбијену лопту натрчао Сташевич и послао је у гол за 0:1.

Пре тог гола, Партизан је само једном запретио. У седмом минуту после центаршута Абубакара с леве стране, Андрија Живковић је био у изгледној прилици, али није се добро снашао. Шутирао је главом са неколико метара од гола, али се лопта прво одбила о земљу, а потом завршила преко гола.

Црно-бели су тек после примљеног гола имали теренску иницијативу и неколико добрих, али не и стопостотних шанси пред голом Борисова.

Абубакар је опробао шут са 18 метара, али је погодио спољни део мреже, а потом је шутирао и Бабовић, али је његов ударац изблокиран и лопта је завршила у корнеру.

Почетак другог полувремена је личио на почетак утакмице. У 47. минуту, после велике гужве у шеснаестерцу Партизана и конфузије у одбрани домаће екипе, Сташевич је погодио стативу искоса са леве стране.

Црно-бели су потом заиграли брже, са више додавања, агресивније, али без праве завршнице, ништа вредно помена.

У 59. минуту Хлеб је „промешао” одбрану Партизана и шутирао са десетак метара, али је Живковић одбранио тај ударац.

Десетак минута касније Абубакар, најбољи појединац у црно-белом дресу, после центаршута Вулићевића шутирао је главом преко гола. Није прошао ни минут, а у доброј прилици се нашао и Брашанац, али промене резултата није било.

У 74. минуту дуго је лопта шетала око гола Борисова, Петровић је на крају центрирао са леве стране, а лопта је закачила Максима Жавнерчика, превалила голмана гостију и завршила у мрежи. ;

Партизан је до краја утакмице притискао противника и у судијској надокнади времена постигао победоносни гол, али недовољан за пролаз у групну фазу Лиге шампиона.

----------------------------------

Милинковић: Прегазили смо БАТЕ у другом полувремену

Тренер Партизана Зоран Милинковић рекао је да су његови фудбалери вечерас показали да су квалитетни и да су нијансе одлучиле у елиминацији од белоруског клуба БАТЕ у квалификацијама за Лигу шампиона.

„Победили смо, заиста смо прегазили БАТЕ у другом полувремену. Да је гол дошао раније, ко зна шта би било до краја. Показали смо да имамо квалитет. Треба извући поуке и видети шта нам је недостајало”, рекао је Милинковић за РТС после утакмице у Београду.

„Велики је притисак био на играчима, мало смо томе подлегли у првом полувремену. Честитам им, изгарали су до последњег атома снаге. Одлучиле су нијансе. Тас је превагнуо на њихову страну, а могло је бити другачије”, казао је Милинковић.

Црно-бели ће играти групну фазу Лиге Европа, а тренер је истакао да његови фудбалери неће имати само епизодну улогу у том такмичењу.

„Мислим да ће ова генерација учинити све да не игра само епизодну улогу у Европи, већ да Партизану донесе добре и запажене резултате”, навео је Милинковић.

Капитен Партизана Саша Илић рекао је да је његова екипа била уплашена на почетку утакмице.

„Мало смо се уплашили на почетку. Да смо играли као у последњих 20 минута, мислим да бисмо играли Лигу шампиона. Ово је млада екипа, не треба много жалити, имамо обавезе и видећемо шта ћемо урадити у Лиги Европа. То такмичење је много битно за клуб и младе играче да се покажу у Европи. Ако наставимо у овом ритму, можда и направимо неки резултат”, рекао је Илић.

Максимовић одвео Астану у Лигу шампиона

Фудбалери Астане, Манчестер јунајтеда, Бајер Леверкузена, ЦСКА Москве и БАТЕ Борисова пласирали су се кроз бараж у групну фазу Лиге шампиона.

Астана је прошле недеље победила кипарски Апоел на свом терену 1:1, а прошла је даље иако је у реваншу губила до 84. минута.

Апоел је водио од 60. поготком Семира Штилића, али је српски фудбалер Немања Максимовић шест минута пре краја голом одвео екипу из Казахстана први пут у групну фазу Лиге шампиона.

Јунајтед је поново против белгјског Брижа био убедљив након победе од 3:1 у првом дуелу. Енглески тим је у реваншу славио 4:0 и без проблема прошао у наредну фазу. Вејн Руни је постигао хет-трик, док је један гол дао Андер Ерера.

ЦСКА је био у незавидној позицији пошто је након пораза 2:1 у Лисабону, у реваншу против Спортинга губио на полувремену са 0:1, али је у другом делу постигао три поготка и прошао даље.

Гол за Спортинг дао је Теофило Гутијерес, док су резултат преокренули Сејду Думбија са два и Ахмед Муса са једним поготком.

Српски фудбалски репрезентативац Зоран Тошић играо је целу утакмицу за руски тим.

Бајер је био убедљив у Леверкузену и са 3:0 савладао Лацио, чиме је лако надокнадио гол заостатка из прве утакмице игране у Италији.

Просмотров: 203 | Добавил: correo_9 | Теги: лига чемпионов | Рейтинг: 0.0/0